Topky.sk - Zaujímavosti 25.06.2026 20:15 PRAHA/BRATISLAVA - V horúcom počasí by sa ľudia mali vyhýbať nápojom obsahujúcim alkohol či kofeín, pretože odvodňujú organizmus. Nevhodné sú aj sladké alebo príliš studené nápoje, ktoré pocit smädu zvyšujú. Ľudia by mali uprednostniť čistú vodu alebo minerálku. Na sociálnej sieti X o tom dnes informoval Štátny zdravotný ústav v ČR . Podľa meteorológov budú v najbližších dňoch vo viacerých okresoch západného Slovenska teploty atakovať 40 stupňov Celzia. Viac ako tisíc ľudí kvôli teplu končí každoročne v starostlivosti lekárov, najčastejšie sú to muži.

Čítať celý článok >>