Tempomat a ďalší asistenti

Datum: 10.08.2022

V moderných autách je veľa asistentov, dokonca až toľko, že vás to môže zmiasť. Zistite to najdôležitejšie, čo o nich treba vedieť.

Prečo som si kúpil štvorkolku

Datum: 10.08.2022

Dlho som váhal a zvažoval kúpu štvorkolky. Predsa len špičková štvorkolka si vyžaduje vyššiu investíciu. Teraz, keď ju mám už doma, neviem si moje rozhodnutie vynachváliť.

Aká výbava by vám nemala chýbať na plavbe jachtou

Datum: 09.08.2022

Predstava plavby na jachte môže byť nádherná a realita mierne povedané desivá. Pred rozhodnutím či sa plavby zúčastniť si musíte uvedomiť, že budete niekoľko dní na mori s uzavretou skupinou ľudí.

Šetríte? Kúpte si nosiče bicyklov na strechu

Datum: 04.08.2022

Kúpa kvalitného horského alebo trekingového bicykla dokáže poriadne zatriasť rodinným rozpočtom. O to viac zatrasie, ak po bicykli zatúži tiež vaša partnerka.

3 vlastnosti, ktoré musia mať pneumatiky pre elektromobily

Datum: 04.08.2022

So stúpajúcim počtom majiteľov elektrických alebo hybridných vozidiel stúpa tiež dopyt po pneumatikách pre tieto typy vozidiel. Pneumatiky pre klasické automobily by pre elektromobily nestačili vo viacerých smeroch.

Spôsoby, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s prejedaním

Datum: 01.08.2022

Prejedanie sa je niečo, o čom v minulosti mohli obyčajní ľudia len snívať. V súčasnosti už prejedanie sa nie je znakom bohatstva, ale celkom bežnou praxou. Výber jedál je pre každého veľmi veľký a jedlo je plné zvýrazňovačov chuti a vône a z tohto dôvodu ho skonzumujeme obrovskou rýchlosťou ešte predtým, než dôjde k pocitu nasýtenia.

Ako jazdiť v preťaženom aute

Datum: 01.08.2022

Každý z nás určite aspoň raz naložil auto na maximum (alebo aj vyššie, ako je povolené). Kto nevynechal hodiny fyziky v škole, chápe, že rozloženie hmôt obzvlášť silne ovplyvňuje ovládanie auta.

Ktoré svetlomety sú efektívnejšie

Datum: 01.08.2022

Svetlomety automobilu sú dôležitým dizajnovým prvkom automobilu a slúžia na osvetlenie vozovky pri jazde v noci. Existuje veľa dizajnov a typov svetlometov. Hlavnými typmi svetlometov podľa dizajnu sú svetlomety s reflektormi a svetlomety so šošovkami.

5 dôvodov, prečo si dievčatá vyberajú zlých chlapcov

Datum: 28.07.2022

Dobrák je v spoločnosti vždy cenený. Koniec koncov, ak má človek takúto povahu, potom to zaručuje, že bude vždy zhovievavý, nikdy neodíde v ťažkých časoch a poskytne podporu, ak sa vyskytnú problémy. Zdá sa, že existujú iba plusy.

Akú výbavu by malo mať vaše auto

Datum: 28.07.2022

V súčasnosti je výber značiek a modelov veľmi veľký. Ak ste sa rozhodli pre značku auta a model, stojíte pred otázkou výberu výbavy vozidla.

„Romantické“ činy, ktoré fungujú len vo filmoch

Datum: 28.07.2022

Hollywood nás často klame tak jasne, že toto klamstvo je viditeľné aj pre človeka, ktorý téme nerozumie. Aby ste prekukli nereálne činy, ktoré sa zobrazujú v romantických filmoch, nemusíte byť vôbec expert.

Keď výmena brzdových doštičiek nepomohla

Datum: 28.07.2022

Význam brzdového systému pre moderné auto možno len ťažko podceňovať. Od efektívnosti jeho práce závisí nielen pohodlie a istota pri riadení vozidla, ale aj jeho bezpečnosť a často aj zdravie a dokonca život vodiča a cestujúcich.

Ako umyť auto bez poškodenia karosérie

Datum: 28.07.2022

Každý majiteľ auta pravidelne čelí potrebe umyť svoje auto. Niektorí vodiči sú veľmi hákliví na čistotu svojho auta, najmä ak ide o krásny model s drahým lakom.

Prichádza revolučný motor. Nájde ešte využitie?

Datum: 28.07.2022

Zdá sa, že spaľovacie motory sú odsúdené na zánik a ich dlhoročné pôsobenie vo svete automobilizmu je nahrádzané elektromotormi, prípadne ich kombináciou so spaľovacími. 

Neštartuje vám auto? Môžu byť za tým tieto 3 veci

Datum: 28.07.2022

Nie je to nič príjemné, ale občas sa to stáva. Sadnete do auta, otočíte kľúčom a nič. Motor jednoducho nenaskočí. Čo býva najčastejším problémom?

Ako znížiť spotrebu auta?

Datum: 28.07.2022

Ceny palív nekompromisne stúpajú a aktívni vodiči osobných automobilov sa stále viac musia zamýšľať nad inými alternatívami dopravy. 

Ako postupovať pri čistení auta?

Datum: 28.07.2022

Starostlivosť o interiér automobilu je rovnako dôležitá, ak nie dôležitejšia, ako jeho vonkajší vzhľad.