Jazda na štvorkolke je bezpečná, ale... na čo si dávať pozor, aby ste predišli havárii?

Datum: 19.06.2024

Jazda na štvorkolke je zábavná i vzrušujúca. Štvorkolky sú ideálne na preskúmanie prírody, dobrodružné výlety alebo jednoducho na adrenalínové zážitky.

Rady pre používanie a inštaláciu snehových reťazí

Datum: 09.03.2024

Snehové reťaze sú neoceniteľným pomocníkom pre vodičov, ktorí sa ocitnú na cestách pokrytých snehom alebo ľadom. Ich správne použitie môže výrazne zvýšiť bezpečnosť a minimalizovať riziko nehôd.

Kuny v príbytku – ako sa ich dá bezpečne zbaviť?

Datum: 16.12.2023

Vedeli ste o tom, že kuny sú prevažne nočné zvieratá, ktoré žijú osamelým životným štýlom a sú vysoko teritoriálne? Pre svoju samotársku povahu sú kuny zvyčajne tiché; môžu však komunikovať s inými kunami pomocou rôznych zvukov, ktoré zahŕňajú buchot či špecifické výkriky, ktoré sú zároveň pre človeka veľmi nepríjemné.

10 pravidiel bezpečnej zimnej jazdy

Datum: 07.12.2023

Sneženie, námraza a nízke teploty predstavujú výzvu pre každého vodiča. Bezpečné šoférovanie v zimných podmienkach si vyžaduje nielen zručnosť, ale aj disciplínu a schopnosť prispôsobiť sa nečakaným situáciám.

Kedy nepoužívať snehové reťaze

Datum: 08.09.2023

Snehové reťaze sú u motoristov kontroverzná téma. Tí, ktorí ich ešte nepotrebovali, si myslia, že sú zbytočným príslušenstvom.

Nie je riziko kupovať dlho skladované pneumatiky?

Datum: 03.08.2023

Mať na kolesách obuté čisto nové pneumatiky je perfektný pocit. Viete, že sa môžete spoľahnúť na ich bezpečnosť a spĺňajú tiež normy dané zákonom.

7 vecí, ktoré si dokúpte ku štvorkolke

Datum: 08.07.2023

Nová štvorkolka stojí v garáži. A čo ďalej? Môžete na ňu nastúpiť a jazdiť od rána do večera? Môžete, ale skôr, ako začnete štvorkolku využívať, zvážte dokúpenie príslušenstva.

Dôvody, prečo kúpiť snehové reťaze

Datum: 10.04.2023

Súčasťou zimnej a v niektorých prípadoch aj letnej výbavy vozidla by mali byť snehové reťaze. Nehľadajte výhovorky, prečo reťaze nekupovať. 

Kúpa štvorkolky. Na čo sa zamerať

Datum: 18.02.2023

Vďaka robustnému a nevšednému vzhľadu si štvorkolku zamilujete na prvý pohľad. Nedajte sa zlákať len dizajnom.

5 dôvodov, ktoré vás presvedčia, že potrebujete strešný box

Datum: 17.02.2023

Myslíte si, že strešný box okrem dovolenky nevyužijete? Mýlite sa. Box navyše dokáže ušetriť rôzne iné výdavky. Stačí zrátať, koľko na dovolenkách miniete kvôli tomu, že ste doma nechali drobnosti ako kozmetiku alebo potreby pre deti.

Auto a krupobitie. Ako eliminovať škody

Datum: 09.02.2023

Škody na autách po krupobití bývajú obrovské. Po spúšti zamrznutého ľadu majú plné ruky práce servise i poisťovne. Bohužiaľ predvídať krupobitie je takmer nemožné.

Dopravná nehoda. Viete, ako sa zachovať a čo robiť?

Datum: 06.02.2023

Menšie i závažnejšie dopravné nehody sa stávajú denne. Nie vždy ste vinníkom vy, ale vždy je nutné sa zachovať správne a postupovať podľa istých pravidiel.

5 skvelých tipov, ako vybrať snehové reťaze

Datum: 09.01.2023

Snehové reťaze nie sú príslušenstvo, ktoré by ste kupovali denne. Možno vám dokonca jedny jediné reťaze vydržia celý motoristický život.

Pozor na nadmernú spotrebu oleja. Čo ju spôsobuje?

Datum: 09.12.2022

Počas prevádzky vozidla je mierny pokles hladiny motorového oleja úplne normálny. Ak však kontrolka motora alebo symbol olejničky svieti, je načase konať.

Stále váhate nad kúpou štvorkolky? Dôvody, prečo sa oplatí kúpiť

Datum: 15.11.2022

Uvažujete, že vozový park rozšírite a kúpite si štvorkolku? Gratulujeme! Máte výborný nápad!

Kupujete autobatériu príliš často? Toto sú príčiny jej degradácie

Datum: 06.11.2022

V priemere je životnosť akumulátora do osobného vozidla 3 až 5 rokov. Kupujete batériu častejšie? Vo väčšine prípadov ste na vine vy sami.

Na menšej farme využijete štvorkolku efektívnejšie ako traktor

Datum: 16.10.2022

Ak si myslíte, že traktor žiadne iné vozidlo nenahradí, tak ste na omyle. U nás ešte stále zriedkavo využívané a v zahraničí veľmi obľúbené pracovné štvorkolky sú skvelou náhradou za traktor.

5 tipov pred výberom snehových reťazí

Datum: 11.09.2022

Snehové reťaze síce nie sú na Slovensku súčasťou povinnej výbavy, ale v istých situáciách vás dokážu priam zachrániť.

Pri výbere moto prilby sa nedajte oklamať dizajnom

Datum: 04.09.2022

Ruku na srdce, milí motorkári, ktorí z vás si kúpili motorku aj preto, aby okúzľovali dámy? A ruku na srdce, milé dámy, ktorá z vás sa neotočí za mužom na motorke?

Prehriatie. Čo robiť, ak motor vrie

Datum: 24.08.2022

Auto zastavené na kraji cesty, otvorená kapota, zmätení ľudia v kúdole pary. Každý videl tento obrázok na ceste v lete, prechádzal okolo a sympatizoval. Ako konať v takejto situácii, keď sa to stane vám?

Prečo merať tlak pneumatík

Datum: 24.08.2022

Tlak v pneumatikách výrazne ovplyvňuje parametre jazdy: komfort, ovládanie stroja, hospodárnosť a bezpečnosť. Je dôležité udržiavať tlak odporúčaný výrobcom a pravidelne ho kontrolovať. Poďme zistiť, ako to urobiť správne.

Prečo som si kúpil štvorkolku

Datum: 10.08.2022

Dlho som váhal a zvažoval kúpu štvorkolky. Predsa len špičková štvorkolka si vyžaduje vyššiu investíciu. Teraz, keď ju mám už doma, neviem si moje rozhodnutie vynachváliť.

Aká výbava by vám nemala chýbať na plavbe jachtou

Datum: 09.08.2022

Predstava plavby na jachte môže byť nádherná a realita mierne povedané desivá. Pred rozhodnutím či sa plavby zúčastniť si musíte uvedomiť, že budete niekoľko dní na mori s uzavretou skupinou ľudí.

3 vlastnosti, ktoré musia mať pneumatiky pre elektromobily

Datum: 04.08.2022

So stúpajúcim počtom majiteľov elektrických alebo hybridných vozidiel stúpa tiež dopyt po pneumatikách pre tieto typy vozidiel. Pneumatiky pre klasické automobily by pre elektromobily nestačili vo viacerých smeroch.

Ktoré svetlomety sú efektívnejšie

Datum: 01.08.2022

Svetlomety automobilu sú dôležitým dizajnovým prvkom automobilu a slúžia na osvetlenie vozovky pri jazde v noci. Existuje veľa dizajnov a typov svetlometov. Hlavnými typmi svetlometov podľa dizajnu sú svetlomety s reflektormi a svetlomety so šošovkami.

Akú výbavu by malo mať vaše auto

Datum: 28.07.2022

V súčasnosti je výber značiek a modelov veľmi veľký. Ak ste sa rozhodli pre značku auta a model, stojíte pred otázkou výberu výbavy vozidla.

Keď výmena brzdových doštičiek nepomohla

Datum: 28.07.2022

Význam brzdového systému pre moderné auto možno len ťažko podceňovať. Od efektívnosti jeho práce závisí nielen pohodlie a istota pri riadení vozidla, ale aj jeho bezpečnosť a často aj zdravie a dokonca život vodiča a cestujúcich.

Ako umyť auto bez poškodenia karosérie

Datum: 28.07.2022

Každý majiteľ auta pravidelne čelí potrebe umyť svoje auto. Niektorí vodiči sú veľmi hákliví na čistotu svojho auta, najmä ak ide o krásny model s drahým lakom.