Blog | Sme.sk (Výber) 27.06.2026 22:16 Bernolák vylúčil r. 1787 zo slovenčiny „y“. Hovoríme iba jedno „i“, preto písať ho dvomi znakmi označil za nerozum.

Čítať celý článok >>