Toto čínske plug-in hybridné MPV má 560 koní, vzduchové odpruženie a tri obrazovky

11.12.2023 10:45 Čínsky trh s luxusnými MPV zaznamenal v posledných rokoch výrazný rast, ktorý odráža prosperujúcu ekonomiku krajiny a rastúcu kúpnu silu jej bohatého obyvateľstva. Do určitej miery sa minivany stali viac než len presúvadlami pre ľudí a sú v súčasnosti skôr symbolom statusu pre bohatších kupcov v Ľudovej republike. Tento trend začal model Toyota Alphard a … The post Toto čínske plug-in hybridné MPV má 560 koní, vzduchové odpruženie a tri obrazovky first appeared on Jazdime.sk.

Ručné namaľovanie tohto Revuelta trvalo Lamborghini 435 hodín

10.12.2023 22:01 Pamätáte si na elegantné Lambo Huracán Sterrato, ktoré uzrelo svetlo sveta v auguste tohto roku? Volalo sa Opera Unica a dokončenie jeho mimoriadne detailného náteru trvalo 370 hodín. To je ekvivalent práce 15-tich plných dní v kuse. Obliecť veľkého brata Huracána do podobného obleku trvalo trochu dlhšie. Odhaľte dnes spolu s nami unikátne Lamborghini Revuelto Opera … The post Ručné namaľovanie tohto Revuelta trvalo Lamborghini 435 hodín first appeared on Jazdime.sk.

Toyota odhalila svoje doposiaľ nezverejnené koncepty! Niektorých je veru škoda

08.12.2023 07:15 V prípade predstavenia konceptov sa väčšinou predpokladá, že koncepčné autá sú ukážkou budúcich sériových modelov. Niekedy sa však automobilky jednoducho len radi predvádzajú. Tak či onak, milujeme divoké a šialené koncepty – ako napríklad týchto päť konceptov od Toyoty, ktoré sa nikdy nedostali ani len na výstavnú plochu, nie to ešte do výroby či do … The post Toyota odhalila svoje doposiaľ nezverejnené koncepty! Niektorých je veru škoda first appeared on Jazdime.sk.

Alza a LEGO Technic prinášajú do Bratislavy model Lamborghini Sian 1:1. Vidieť ho môžete v OC Nivy

08.12.2023 07:15 Alza.sk, jednotka v predaji elektroniky, v spolupráci so spoločnosťou LEGO® predstaví zákazníkom na Slovensku jedinečný model Lamborghini Sian z kociek LEGO v reálnej mierke 1:1. Unikátna expozícia bude v átriu OC Nivy od 10. decembra 2023 do 4. januára 2024. Model bude v nákupnom centre vystavený len pár týždňov potom, čo tu Alza.sk otvorila svoj prvý … The post Alza a LEGO Technic prinášajú do Bratislavy model Lamborghini Sian 1:1. Vidieť ho môžete v OC Nivy first appeared on Jazdime.sk.

Prezrite si nové modely Benelli, ktoré zažiarili na výstave EICMA 2023

07.12.2023 19:00 Zdá sa, že Benelli postupuje pri rozširovaní svojho modelového radu veľmi opatrne. Nedávno predstavila veľmi sľubný model TRK 702, ktorý má v sebe vloženú evolúciu paralelného twin-motora 502. V tomto naladení má zdvihový objem 698 cm3, väčší výkon a krútiaci moment bez toho, aby pribral na hmotnosti alebo fyzickej veľkosti. Na tohtoročnej výstave EICMA sa … The post Prezrite si nové modely Benelli, ktoré zažiarili na výstave EICMA 2023 first appeared on Jazdime.sk.

Nový Chevrolet Bolt príde v roku 2025 s lítium-železo-fosfátovú batériu

07.12.2023 06:30 Chevrolet Bolt síce zmizne na konci tohto roka, ale nebude preč dlho. Podľa výkonnej riaditeľky General Motors – Marry Barra, sa elektrický drobec vráti v roku 2025. Na podujatí Automotive Press Association v Detroite Barra povedala, že od terajších majiteľov modelu Bolt počula na toto elektroauto len samé chvály a preto sa rozhodla spolu s … The post Nový Chevrolet Bolt príde v roku 2025 s lítium-železo-fosfátovú batériu first appeared on Jazdime.sk.

Tento malý crossover bude najlacnejším elektromobilom značky Toyota v Európe

06.12.2023 16:46 Najnovšie elektrické vozidlo Toyoty má všeobecný názov „Urban SUV“. Bude predstavovať vstupný bod do úplnej elektrifikácie značky a bude uvedený na trh budúci rok. Nový malý elektrický crossover predstavený na každoročnom fóre Kenshiki v Bruseli bude v ponuke sedieť vedľa hybridného a plug-in hybridného C-HR v rastúcom portfóliu značky. Koncept mestského SUV je o niečo … The post Tento malý crossover bude najlacnejším elektromobilom značky Toyota v Európe first appeared on Jazdime.sk.

Toyota Supra získava extravagantný lak a vyšší výkon so špeciálnou edíciou GT4

06.12.2023 16:46 Čas letí, keď si spomeniete, že piata generácia modelu Toyota Supra existuje už takmer päť rokov. Športové auto založené na základe modelu BMW Z4 od svojho debutu splodilo množstvo špeciálnych edícií, vrátane dlho očakávaného manuálu pre šesťvalcový model. Kým v budúcom roku príde očakávaný GRMN, Toyota vypustí ďalší model s obmedzeným počtom vyrobených exemplárov v … The post Toyota Supra získava extravagantný lak a vyšší výkon so špeciálnou edíciou GT4 first appeared on Jazdime.sk.

47-ročná Lada Niva sa dožije roku 2024 s “fantastickými vymoženosťami” ako ABS či ESP

05.12.2023 16:00 Rovnako, ako nedávno aktualizovaná Toyota Land Cruiser 70 Series, aj ruská Lada Niva odmieta zomrieť. Napriek tomu, že Lada existuje od roku 1977, stále stavia sparťanský off-road, ktorý dokonca dostáva aktualizáciu pre budúci rok 2024. Jednou z veľkých aktualizácií, ktoré AvtoVAZ vracia, sú protiblokovacie brzdy po tom, čo museli dočasne prerušiť montáž ABS po sankciách … The post 47-ročná Lada Niva sa dožije roku 2024 s “fantastickými vymoženosťami” ako ABS či ESP first appeared on Jazdime.sk.

Nová Dacia Duster odhalená! Prichádza tretia generácia najpredávanejšieho SUV v Európe

05.12.2023 03:45 SUV Dacia Duster bolo jadrom úspechu rumunskej značky za posledné dve desaťročia. Teraz Dacia odhalila najnovšiu iteráciu tohto masovo predávaného modelu, ktorý sľubuje svieže technológie, ešte väčšiu praktickosť a nové motory vrátane hybridu – ale zachováva si stále  výhodný pomer ceny a kvality. Dacii sa podarilo udržať nový Duster počas celého testovacieho procesu dobre ukrytý … The post Nová Dacia Duster odhalená! Prichádza tretia generácia najpredávanejšieho SUV v Európe first appeared on Jazdime.sk.

Moto Morini odhalilo nové modeli X-Cape 1200 a Corsaro

04.12.2023 14:46 Moto Morini prešlo za posledných 20 rokov veľmi ťažkými časmi a každý pokus postaviť legendárne meno späť na nohy zlyhal. Nezdalo sa ani, že by sa veci hýbali lepším smerom. V roku 2018 vstúpila do značky Moto Morini čínska mega skupina Zhongneng Vehicle Group Co., ktorá postupne začala transformovať značku a vytvárať z nej opäť … The post Moto Morini odhalilo nové modeli X-Cape 1200 a Corsaro first appeared on Jazdime.sk.

Škoda spúšťa v Bratislave výrobu nového modelu Superb

02.12.2023 13:45 Štyri týždne po svetovej premiére, ktorá prebehla neďaleko Prahy, spustila spoločnosť Škoda Auto v bratislavskom závode koncernu Volkswagen výrobu štvrtej generácie modelu Superb. Presunom top modelu so spaľovacím motorom z Kvasín sa uvoľnia výrobné kapacity tamojšieho závodu, ktoré sa využijú na výrobu modelu Octavia. Od uvedenia prvej novodobej generácie modelu Superb na trh v roku … The post Škoda spúšťa v Bratislave výrobu nového modelu Superb first appeared on Jazdime.sk.

Zontes 703F a 703RR -Trojvalcové modely vyrobené v Číne prichádzajú na trh v roku 2024

02.12.2023 13:45 V júni 2021 sme prvýkrát mohli vidieť obrázky a niektoré skoré detaily trojvalcového motora čínskej značky Zontes. Jeden z modelov sme.mali v našej redakcii aj na test. Teraz bol trojvalcový motor konečne odhalený v dvoch takmer produkčných prototypoch motoriek, ktoré by sa mali dostať do showroomov do konca roka 2024. Keď bol trojvalec Zontes  pôvodne … The post Zontes 703F a 703RR -Trojvalcové modely vyrobené v Číne prichádzajú na trh v roku 2024 first appeared on Jazdime.sk.

Toyota Land Cruiser 70 z roku 1984 je späť! Nielen Japonci sa môžu tešiť z poriadneho auta

02.12.2023 01:00 Toyota vrátila opäť na cesty úctyhodný off-road. Žiaľ je pripravený len pre domáci japonský trh, a pre vyvolených motoristov z Austrálie či Emirátov. Sme z toho aj tak úprimne vo vytržení. Je to hranatá nádhera, ktorá je jednoducho nezničiteľná. Model J70, ktorý bol pôvodne uvedený na trh v roku 1984, bol v regióne odstavený od … The post Toyota Land Cruiser 70 z roku 1984 je späť! Nielen Japonci sa môžu tešiť z poriadneho auta first appeared on Jazdime.sk.

Nová Kia Sorento pre rok 2024 predstavená pre Európu so štýlom inšpirovaným modelom EV9

01.12.2023 12:46 Ďalšie podrobnosti o výrazne modernizovanom SUV Kia Sorento, ktoré je určené pre Európu, boli odhalené po tom, čo značka predstavila model online a nedávno ho predviedla na autosalóne v Los Angeles. Pod sviežou karosériou bude mať Sorento rovnaké možnosti motorov a hnacieho ústrojenstva ako súčasný európsky model, ktorý pozostáva z hybridných, plug-in hybridných a naftových … The post Nová Kia Sorento pre rok 2024 predstavená pre Európu so štýlom inšpirovaným modelom EV9 first appeared on Jazdime.sk.