Autodopravcovia protestovali proti mýtnemu systému. Nepáči sa im, ako funguje

08.12.2022 02:15 Pred úradom vlády v Bratislave sa dnes konal pokojný protest autodopravcov za podpory vybraných mimovládnych organizácií proti mýtnemu systému. Cieľom bolo demonštrovať nespokojnosť s tým, ako funguje a protestujúci poukázali tiež na fakt, že vláda zatajuje informácie k budúcnosti výberu mýta. Pre dopravcov ide samozrejme o kľúčovú informáciu aj z pohľadu ich budúcich nákladov.

Flotile FM Logistic pribudlo 100 moderných návesov

05.12.2022 02:00 Spoločnosť FM Logistic modernizuje a rozširuje vlastný vozový park v strednej Európe. Ešte začiatkom jesene prevzali 100 nových návesov. Vozidlá sú priebežne prenajímané subdodávateľom a sú určené na obsluhu vnútroštátnej aj medzinárodnej dopravy. Medzi výrobcov zakúpených návesov patria spoločnosti Schmitz Cargobull a KÖGEL. Flotile FM Logistic zabezpečí optimalizáciu prevádzkových nákladov a lepšie služby pre zákazníkov.

Flotila FM Logistic pribudlo 100 moderných návesov

04.12.2022 14:15 Spoločnosť FM Logistic modernizuje a rozširuje vlastný vozový park v strednej Európe. Ešte začiatkom jesene prevzali 100 nových návesov. Vozidlá sú priebežne prenajímané subdodávateľom a sú určené na obsluhu vnútroštátnej aj medzinárodnej dopravy. Medzi výrobcov zakúpených návesov patria spoločnosti Schmitz Cargobull a KÖGEL. Flotila FM Logistic zabezpečí optimalizáciu prevádzkových nákladov a lepšie služby pre zákazníkov.

Vodíkové palivové články sa dostávajú aj do hál

02.12.2022 14:32 STILL je už roky priekopníkom v oblasti alternatívnych energií a napreduje tiež vo využívaní vodíka v intralogistike. Od budúceho roka bude hamburská spoločnosť nielen vyrábať systémy palivových článkov vo vlastnom závode, ale nadviazala spoluprácu, vďaka ktorej bude vedieť ponúknuť zákazníkom všetko z oblasti vodíkovej infraštruktúry z jedného zdroja.

Menšie, ľahšie, výkonnejšie elektro pohony pre osobné a úžitkové vozidlá

02.12.2022 14:32 ZF predstavuje najnovšiu generáciu elektro pohonov pre osobné a ľahké úžitkové vozidlá. Nastavuje štandardy vďaka výnimočnej hustote výkonu a energetickej účinnosti. ZF to dosahuje vďaka početným inováciám na úrovni komponentov aj systému. Patrí medzi ne kompaktný dizajn pohonov, takzvaný „diskrétny prístup“ vo výkonovej elektronike a použitie materiálov šetriacich zdroje, vďaka čomu je tiež výroba pohonov udržateľnejšia.