Test Renault Megane E-tech - najlepší malý elektromobil? A prečo LIDL ruší bezplatné nabíjanie?

18.08.2022 01:45 Môže osobný Renault stáť viac než 50 000 €? Môže Megane začínať na cene 36 000 €? Môže Megane prežiť len ako elektromobil? Môže a  má byť Renault Megane prémiový produkt? Môže byť elektromobil s výkonom 220 koní športové auto? Mnoho otázok, veľa kontroverzie. Na niektoré otázky vám dá odpoveď náš videotest, na iné si musíte dať odpoveď sami, alebo to napíšte do diskusie pod video, alebo pod tento krátky článok - Test Renault Megane EV

Nové Porsche 911 GT3 RS: 525 koní, krídlo vyššie ako strecha a karbón, kam oko padne

18.08.2022 01:45 Možno vyzerá ako svoja vlastná karikatúra, keď sa ale na nové Porsche 911 GT3 RS pozriete zblízka, dáva zmysel do najmenšieho detailu. V porovnaní so štandardnou GT3 novinka o pár kilo pribrala, príplatkový paket Weissach však dokáže túto drobnú nepríjemnosť eliminovať a vo výsledku dostanete stroj, ktorý je pripravený na okruhy lepšie, ako ktorékoľvek iné doteraz vyrobené sériové Porsche. Nastaviteľný diferenciál i tlmiče, prepracovaný motor, karbónové stabilizátory... a je toho viac, tak to poďme rozpitvať.

Maserati neustrážilo elektrické Folgore GranTurismo bez kamufláže, toto sú jeho prvé fotky

18.08.2022 01:45 Elektromobily podriaďujú svoj dizajn účelu viac ako ktorékoľvek iné konvenčné autá, čím máme na mysli v prvom rade dojazd. Aby bol čo najdlhší, estetika musí ísť často nabok, respektíve je podriadená čo najnižšiemu aerodynamickému odporu. To neznamená, že batériové vozidlá sú automaticky nevkusné, do skutočnej krásy im ale niečo chýba. A práve tento aspekt sa pokúsi narušiť pripravované Maserati Folgore GranTurismo, ktorého fotky práve unikli na internet.

Toto je koniec BMW M GmbH, ako ho poznáte. Prvé elektrické M dostalo štyri elektromotory

17.08.2022 16:16 Ak máte chuť protestovať a namietnuť, že už predsa poznáme modely i4 M50 alebo iX M60, samozrejme nemáte pravdu. Tieto autá patria pod nižšiu divíziu M Performance, zatiaľ čo skutočné „eMká“ sú produktom športového oddelenia BMW M GmbH. Pochopiteľne ich nejde úplne oddeliť, je to ale rozdiel. A čo je teda na úvodnej, nie práve najkvalitnejšej fotografii? Nemci takto prezentujú úplné prvé čisto elektrické M, ktorému môžeme zatiaľ hovoriť trebárs iM. Je postavené na základe i4 a má hneď štyri elektromotory.

Alfa Romeo Tonale ako Dodge Hornet, 272 koní bez elektromotora a lacnejšia až o 6000 eur

17.08.2022 16:16 Nové Tonale mieri za oceán, na rozdiel od Európy však budú mať americkí zákazníci možnosť vybrať si medzi originálom, teda Alfou Romeo a pre USA predstaveným derivátom Dodge Hornet. Ten svoju identitu v zásade príliš neskrýva, alebo inak povedané, jeho dizajn sa líši len v detailoch. To však veľmi neprekvapuje. Koncernu Stellantis to ušetrí nemalé náklady a „americká“ novinka bude navyše vyrábaná na tej istej talianskej produkčnej linke ako Alfa. Máme tamojším motoristom čo závidieť? Nesporne áno. Základný motor i cenovku.

V ostrej verzii nového crossoveru Smart #1 má skutočne prsty Brabus. Mala by mať 434 koní

17.08.2022 16:16 Už krátko po premiére sériového modelu sa začalo hovoriť o tom, že technici automobilky, ktorú si fifty-fifty rozdelil Mercedes a Geely, pracujú aj na výkonnejšej verzii novinky Smart #1. Že nejde o jalové úvahy, onedlho dokázali zábery z podzemných garáží, na ktorých bol zachytený nový crossover v trochu inej podobe, ako sme ho dovtedy poznali. Mal prepracovaný dizajn a sprevádzala ho informácia, že práve toto by mala byť chystaná športová verzia. To sa teraz do bodky plní. Automobilka zverejnila oficiálne fotky, ktoré to potvrdzujú.

Koncept Polestar O2 mieri do výroby. Na cestách sa objaví v roku 2026 ako Polestar 6

17.08.2022 16:16 Ak sledujete švédsku značku Polestar pozornejšie, asi vás táto správa veľmi neprekvapí. Dcérska firma Volva, respektíve čínskeho Geely, už pred pár mesiacmi ústami svojho najvyššieho šéfa – Thomasa Ingenlatha – naznačovala, že by chceli koncept O2 dotiahnuť do sériovej výroby. Firma sa tak rozhodla po pozitívnych reakciách zákazníkov a výhodou bol tiež fakt, že kupé-kabriolet technicky vychádzal zo štvordverovej štúdie Precept, ktorá tiež ide do výroby ako model 5. Otvorený športový stroj bude nasledovať ako Polestar 6.

Koľko bude stáť 1-dňová diaľničná známka? EÚ určila jej maximálnu cenu

16.08.2022 21:16 Povinné zavedenie novej diaľničnej známky v rámci EÚ urobí mnohým motoristom určite radosť. Členské krajiny ju musia zaviesť najneskôr v roku 2024, výška jej ceny je však na jednotlivých krajinách. Aby sa však predišlo jej manipulatívnemu predražovaniu a zneužívaniu, EÚ určila jej maximálnu cenu. Koľko bude stáť 1-dňová diaľničná známka na Slovensku?

Tretia generácia BMW radu 8 by mohla doraziť už v roku 2025, bude elektrická?

16.08.2022 21:16 Aj keď tretia generácia BMW radu 8 vyzerá so svojimi relatívne normálnymi obličkami a štíhlou siluetou lepšie ako ktorékoľvek iné súčasné auto mníchovskej značky, vo svojom segmente sa príliš nepresadila. Predajné čísla sú skrátka nízke, a tak sa začalo špekulovať, že tento model možno skončí, respektíve že na trhu ostane len štvordverové Gran Coupé. Nemci medzitým začali pracovať na novinke s typovým označením G77, čo by mala byť práve nová osmička, a tým dohady len nabrali na otáčkach. 

Pozor, zmena! Platnosť STK sa od septembra už nebude predlžovať o 3 mesiace, hrozí pokuta

16.08.2022 21:16 Ak sa chcete vyhnúť mastnej pokute, na technickú a emisnú kontrolu by ste mali prísť načas, pretože onedlho prestane platiť výnimka zavedená kvôli mimoriadnej pandemickej situácii. Tá ustanovila možnosť automatického odkladu termínu pravidelnej TK a EK o tri mesiace – teda ak ste dorazili na kontrolu aj s trojmesačným omeškaním, pokutu ste nedostali. Platnosť STK sa však mení. Uvedené pravidlo ostáva v platnosti len do 31. augusta 2022, nezabudnite na to.

Škoda Enyaq iV dostala vylepšený softvér. Odteraz ju nabijete rýchlejšie

16.08.2022 21:16 Majitelia Škody Enyaq iV sa konečne dočkali. Po verzii Enyaq Coupé iV sa nový vylepšený softvér ME3 konečne dostáva aj na palubu klasického Enyaqa. Auto s ním dostalo vylepšené palubné funkcie, iné ovládanie infotainmentu, head-up displeja, ale najmä možnosť rýchlejšie nabíjať trakčnú batériu. Na jedno nabitie teraz údajne zvládne Enyaq iV aj väčšiu porciu kilometrov.

ZF ukázal nový systém natáčania kolies. EasyTurn vytočí kolesá o neuveriteľných 80 stupňov

16.08.2022 12:01 Čím sú mestá preplnenejšie, tým väčší problém máme všetci s parkovaním. Automobilky sa snažia ako môžu, vybavujú autá všemožnými senzormi a pre nešikovných prichádzajú s parkovacími systémami. Nemecká spoločnosť ZF na to ide od podstaty a prišla s riešením, ktoré by mohlo pomôcť ešte viac. EasyTurn môže byť revolúciou.

Prvý pohľad do interiéru nového Mercedesu EQE SUV je bez prekvapení. Dominujú mu displeje

16.08.2022 12:01 Do svetovej premiéry ďalšieho elektrického Mercedesu ostáva ešte relatívne dosť času. Z EQE SUV oficiálne spadne pomyselný závoj v nedeľu, 16. októbra 2022. Automobilka sa však rozhodla navnadiť potenciálnych zákazníkov a priaznivcov značky prvými fotografiami interiéru, ktorý môže prekvapiť asi len výberom kontrastných farieb. Inak mu totiž bude opäť dominovať obrovský MBUX Hyperscreen, teda hneď niekoľko displejov schovaných pod jedným krytom, ktorý sa bude tiahnuť cez celú šírku palubnej dosky.

Bentley Mulliner Batur je nové kupé s najsilnejšou verziou W12 a zlatom z 3D tlačiarne

16.08.2022 12:01 Kým Aston Martin vyráža na tohtoročné oslavy Monterey Car Week s dvojsedadlovým speedsterom DBR22 bez strechy, ďalšia britská značka – Bentley – predstaví v Kalifornii luxusné dvojdverové kupé. Rovnako ako o niečo starší model Bacalar, aj Mulliner Batur je pomenovaný po vodnej ploche, presnejšie povedané po vulkanickom jazere Batur na ostrove Bali v Indonézii. Briti zároveň pripomínajú, že ich novinka je oslavou motora W12, pričom pod kapotou má byť jeho doteraz najvýkonnejšia verzia.

Súťaž: Kúp tričko, vyhraj SLKáčko!

16.08.2022 02:45 Úspešná hra z jari roku 2021 je tu zas. A táto bude skutočne špeciálna, pretože hlavnou cenou v hre: Kúp tričko, vyhraj SLK je Mercedes SLK350 R171 z roku 2004. Keď kúpiš tričká dve, prípadne viac, šance na výhru zväčšuješ. V hre je dovedna 10 hodnotných cien.