Sú tieto obrázky opustených a zaprášených superšportov reálne alebo sa pozeráme na podvrh?

02.12.2022 16:31 Fotky či videá opustených áut, ktoré niekto našiel po dlhšej dobe v stodole, opustenom dílerstve či zabudnutej hale, ste už určite niekde videli. Po anglicky takzvaný „barnfind“ je veľmi vyhľadávanou zábavkou, veď predsa taká stodola so starými strojmi je často praktickým ekvivalentom zlatej bane. Tentoraz ale pre vás máme niečo trochu iné. Môžu byť obrázky opustených a zaprášených superšportov, ktoré vidíte nižšie v článku, reálne alebo sa s nami len niekto dobre zahral?

Holanďania skutočne rozbehli výrobu auta poháňaného slnkom. Je drahšie ako 911 GT3 RS

02.12.2022 16:31 Holandskému startupu sa vážne podarilo to, čo sľuboval. Vo fínskej Valmet Automotive spustil výrobu auta poháňaného slnkom, respektíve solárneho elektromobilu, ktorý bude časť energie získavať zo slnečného svitu. O sériovej produkcii asi zatiaľ nemá význam hovoriť, v prvej fáze bude vznikať len jedno vozidlo týždenne, v priebehu budúceho roka by sa však tento počet mal navýšiť na päť modelov Lightyear 0 za týždeň. Kusovej výrobe ale zatiaľ zodpovedá aj cena. Je o 20 tisíc eur vyššia, ako si Porsche účtuje za 911 GT3 RS.

VW ohlásilo facelift ID.3. Dostane kvalitnejšie materiály, lepší softvér i prepracovaný dizajn

02.12.2022 16:31 Niektoré nemecké médiá k ohlásenej modernizácii prvého samostatného elektromobilu značky Volkswagen lakonicky poznamenali, že „bude konečne taký, aký mal byť od začiatku“. Narážajú tým na kritiku, ktorú si tento model vyslúžil za dojem kvality interiéru a nedokončenému softvéru. Pripravovaný facelift ID.3 by mal toto všetko napraviť a Nemci samozrejme pridajú hromadu ďalších zmien, vrátane väčšieho dotykového displeja na palubnej doske a decentne prepracovaného dizajnu.

Honda pracuje na vodíkovom plug-in hybride. Spojí palivový článok s nabíjaním zo siete

01.12.2022 21:30 Honda patrí podobne ako BMW, Hyundai či Toyota k automobilkám, ktoré do budúcnosti počítajú okrem iného aj s vodíkovým pohonom. A aktuálne sa zdá, že s jeho vývojom celkom pokročili. Zo zámoria totiž prichádzajú prvé informácie o zaujímavej novinke postavenej na základoch tamojšieho modelu CR-V. V jeho útrobách sa ukrýva palivový článok kombinovaný s väčším akumulátorom schopným vytvoriť z tohto auta doteraz nevídaný mix batériového a vodíkového elektromobilu.

Najspoľahlivejšie značky sveta za rok 2022? Jednoznačne Toyota a Lexus

01.12.2022 21:30 Spoľahlivosť je jeden z faktorov, ktorý je pre zákazníkov obzvlášť dôležitý. Predsa len, nechcete auto, s ktorým sa po jednom, dvoch rokoch používania stanú návštevy servisu pravidelným rituálom. Pri výbere nového preto pomôžu vyhnúť sa podobným problémom prieskumy spoľahlivosti. Jedným z tradičných prispievateľov je nezisková spotrebiteľská organizácia Consumer Reports, ktorá ohodnotila automobilky a konkrétne modely za rok 2022. Najspoľahlivejšie značky sú naďalej z Japonska.

Lada na svojich parkoviskách hromadí tisícky nedokončených áut. Ničia ich sankcie aj zlé počasie

01.12.2022 12:15 Ruská automobilka AvtoVAZ bojuje s rovnakým problémom, aký počas čipovej krízy trápil mnohé svetové automobilky. Na jej odstavných plochách sa momentálne hromadia tisícky nedokončených áut. Chýbajú v nich niektoré komponenty, na ktoré automobilka stále čaká, alebo hľadá nových subdodávateľov. Napriek tomu sa vraj tento neutešený stav čoskoro zlepší. Kedy presne, však zostáva stále tajomstvom.

Lietajúce auto AeroMobil naberá meškanie, dlhuje čoraz viac na daniach a odvodoch

01.12.2022 12:15 Projekt lietajúceho auta AeroMobil má problémy. Štart predaja naberá meškanie a firma dlží štátu na daniach a odvodoch. Ako píše Denník N, AeroMobil jedná s investormi, aby získal dodatočné finančné prostriedky. To má projektu pomôcť s dlhmi a napredovaním v projekte smerujúcom ku komerčnému štartu. Lietajúce auto AeroMobil je azda najznámejšou inováciou zo Slovenska a v minulosti získalo aj štátnu dotáciu.

Minivany nevymreli. Za 8-miestnu novinku s dvojlitrom si bude Nissan účtovať len 19 300 eur

01.12.2022 02:45 Trieda MPV v celosvetovom meradle možno chradne, to ale neznamená, že to platí pre všetky regióny. Minivany nevymreli napríklad v Japonsku, kde sa najnovšie objavila nová generácia Nissanu Serena so zaujímavou, u nás už takmer nevidenou technikou a navyše za neuveriteľné peniaze. Tá úvodná čiastka sedí, Japonci domácim zákazníkom začnú tento model skutočne predávať za v prepočte 19 300 eur a najdrahšia a zároveň najlepšie vybavená verzia neprekročí 33 400 eur. O takej ponuke tu môžeme len snívať.

Revolučná novinka: Ultrarýchle nabíjanie elektroauta za 72 sekúnd, vyvinuli špeciálnu technológiu

01.12.2022 02:45 Elektrické autá aj v dnešnej dobe čelia negatívu v podobe dlhšej doby nabíjania v porovnaní s klasickým tankovaním benzínu či nafty. Odradiť to môže cestovateľov na dlhšie trasy, ktorí sú zvyknutí na krátke zastávky na čerpacej stanici a rýchle pokračovanie v jazde. Vývoj však napreduje rýchlym tempom. Ultrarýchle nabíjanie elektroauta už klope na dvere a potvrdzuje sa tak, že elektrické autá budeme nabíjať v čase porovnateľnom s tankovaním konvenčných palív.