ČT24 - Dopravní informace 28.06.2026 01:45 Od července bude centrum Plzně téměř bez reklam. Město už minulý rok schválilo, že se zbaví billboardů a plachet, ale také inzerce na sloupech nebo lavičkách. Zatím zmizela asi polovina poutačů. Většina majitelů reklamních ploch počítá s tím, že nařízení dodrží. V opačném případě jim hrozí pokuta až dva miliony korun. „Vyhláška byla přijata pro historické jádro,“ řekl pro ČT primátor města Roman Zarzycký s tím, že se týká třeba okolí náměstí Republiky. Část reklam ale v centru města zůstane. Třeba plakátovací válce nebo naváděcí cedule.

Čítať celý článok >>