11.05.2026 14:45 Nová auta se nemusí ani sevřená v kleštích bujících regulací stávat až tak vzdálenými preferencím těch, jež je mají kupovat. Stačí se snažit. BMW se snažilo a má náš potlesk. Zatímco konkurence zabíjí srovnatelná auta absurdní hybridizací, výkonné bavoráky si dál vystačí jen s palivem.
11.05.2026 14:45 Firma pálí peníze vražedným tempem a její nové vedení odmítlo zveřejnit jakákoli vodítka pro další výkonnost společnosti, dokud nebude ukončen její interní audit. A ten může ze skříní snadno vyhrabat další nehezké kostlivce.
11.05.2026 06:15 A dojezd při takové jízdě? To se pomějete. Automobilky se nám soustavně snaží dokázat, že jejich elektrická auta se pro takové využití hodí. Soustavně ale dokazují pravý opak, tohle je neuvěřitelná marnost.
11.05.2026 06:15 Žijte své sny… No dobře, ne vždy to vyjde, v tomto případě to ale klaplo tak moc, že si dotyčný může mimořádná auta pořizovat nejen jako investice, ale jezdit s nimi a nestarat se o to, že tím o peníze také přichází. A o jaké peníze.
10.05.2026 21:31 Je to jistě zajímavé auto, ale upřímně řečeno nám nepřijde moc rozumné jeho pojetím ještě víc motivovat majitele k poněkud vadnému zacházení s ním. K tomu je totiž bude svádět už jeho orbitální cenovka a exkluzivita daná hrstkou vyrobených kusů.
10.05.2026 21:31 Muzeum dostalo výzvu k zaplacení pokuty a přísahá, že s autem roky nikdo nejel. No jo, ale tohle je KITT, takže… Takže co když si vyjel sám? Však kolikrát jsme „ho” to viděli v televizi dělat?
10.05.2026 13:00 Vývoj prodejů aut v letošním roce jasně ukazuje, čemu lidé dají přednost, pokud je přestanete tlačit do toho, co si nepřejí. A to navzdory rekordním cenám paliv za několik let. Ford z toho umí těžit, ale jen v případě Mustangu, jako celek jde dolů.
10.05.2026 13:00 Na první pohled to působilo jako fantasmagorie, na ten druhý jako plán, který pořád nemusí vyjít z tisíce a jednoho důvodu. Teď se ale zdá, že vše má dost pevné základy, zjevně ani týmy si nechtějí podřezávat větev, na které sedí.
10.05.2026 13:00 Tohle auto je v Česku modla, ne každému ale zjevně přirostla k srdci tak, aby z ní ježděním skoro vytřásl duši. V případě tohoto auta dělal majitel přes 10 let pomalu všechno, jen ne to, a tak je dodnes zánovní. A může být vaše.
09.05.2026 19:16 Poslední dobou Němci odhalují auta, která přitahují málokoho, návrat do lepší minulosti se tedy nezdá být na škodu. A tohle je jistě zajímavější stroj, zase tak do minulosti se ale Audi vracet nemusí.
09.05.2026 19:16 Myslíte, že lze označit za vítězství, když nějaké technické řešení prohlásíte za lepší, pak se ale ukáže být o tolik horší, že s ním musíte napodobovat aspoň projevy toho údajně horšího? To aby si ho aspoň někdo koupil? Ve světě Donalda Trumpa možná, nám to přijde spíš jako kapitulace.
09.05.2026 19:16 Žijte své sny… No dobře, ne vždy to vyjde, v tomto případě to ale klaplo tak moc, že si dotyčný může mimořádná auta pořizovat nejen jako investice, ale jezdit s nimi a nestarat se o to, že tím o peníze také přichází. A o jaké peníze.
09.05.2026 10:30 Pokud byl u některé značky přechod jen na elektrický pohon ultra absurdním nápadem, bylo to u této. Teď se to jen potvrzuje, dealerům Lotusu zůstávají auta skladech i déle než rok a prodat je nedokážou ani za cenu obrovských slev.
09.05.2026 02:15 Při své třídě, velikosti, vnitřním prostoru a výkonu vypadá za peníze, za které se dnes dá Model 3 koupit ojetý, jako lákavé zboží. Jenže hranice mezi slušným autem za slušné peníze a nepojízdným souborem náhradních dílů s kapitálově zápornou bilancí může být velmi, velmi tenká.
08.05.2026 17:45 Tohle auto vypadá, že vás sežere zaživa, a dští síru, jako by to právě udělalo. Navíc řve jako by ji na nože braly, tohle prostě je brutálně působící auto. O to větším překvapením je jeho chování při ostrém nasazení na okruhu.

