13.05.2026 19:00 Bylo kolem nich velké haló, nakonec ale auta od Aurusu nekupuje krom ruského prezidenta a jeho nejbližšího okolí skoro nikdo. A válka na jim také nepomohla Ukrajině. Právě ta ovšem pomohla vzniku nové značky Senat Auto, jejíž vozy mohou být snadno úspěšnější.
13.05.2026 19:00 O generaci novější auto s o tolik vyšším výkonem by starší, slabší a v nižší dynamické lize hrající stroj mělo rozmáznout jako přezrálou malinu, realitou je ale pravý opak. Takhle daleko na scestí zašel vývoj moderních sportovních aut.
13.05.2026 19:00 Od počátku absurdní elektrické plány Japonců se dál hroutí jako domeček z karet. Firma po odepsání stovek miliard za zmařené projekt elektrických aut raději předchází dalším ztrátám i takto drakonickými kroky.
13.05.2026 10:00 Manažer luxusní značky uznává, že klientelu zvyklou na dvanáctiválce je těžké přesvědčit, aby akceptovala byť osmiválcové motory. A tak jí sebrala dvanáctiválce a vnucuje jí osmiválcové motory, to dá rozum. Ovšem jen v Evropě, v USA si to netroufne.
13.05.2026 01:30 Když kabina nejnovějšího modelu čtyř kruhů spadajícího na samý vrchol nabídky působí laciněji než interiér dvacet let starého předchůdce, víte, že je něco špatně. Tohle odrazuje i kupce modelů jako A5 nebo Q5, v případě vrcholné Q9 je to ostuda jako hrom.
13.05.2026 01:30 Jakýkoli pokus vymanit se z bludného kruhu nekonkurenceschopnosti elektrických aut vedle už dobře známých řešení optikou jejich každodenní použitelnosti dosud končil nezdarem. A nezdá se, že by tzv. Flash Charging automobilky BYD mělo být výjimkou.
12.05.2026 16:16 Je to smutná chvíle, neboť Mnichov tím zavírá cestu k plnění tužeb další okrajové části klientely, kterou měl po dekády v hledáčku. V jiných oblastech přitom udělá první poslední, aby nabídl i to, co nechce skoro nikdo.
12.05.2026 16:16 Znáte „memky”, které litují ty, jež musí montovat blinkry na BMW, protože dělají úplně zbytečnou práci? Tohle je něco podobného. Stejně jako v případě řidičů bavorských aut ale i vývojáři Bugatti musí počítat se všemi scénáři.
12.05.2026 16:16 Je čas pověsit nesmysly na hřebík a začít se znovu věnovat podstatě automobilového byznysu, hlásá automobilka. A je to správná cesta, jen nás asi nikdy nepřestane udivovat, jak se firma dokázala jen a pouze vlastními nesmyslnými rozhodnutími dostat tak daleko do slepé uličky.
12.05.2026 16:16 V libovolné verzi a provedení je to výjimečný stroj, v tomto je jedním z vrcholů toho, co během jeho 16 let trvající produkce přišlo na svět. Plakátový hrdina v hotovém plakátovém provedení a také plakátovém stavu ale nevyjde ani trochu levně.
12.05.2026 07:45 Člověk by čekal, že když si někdo nechá postavit obří jachtu, při jejíž výrobě narazí na obtížně překonatelné problémy s její velikostí, záleží mu hodně právě na tom, aby byla obří. Zakladatel Amazonu ale zjevně až teď pochopil, že to s velikostí plavidla trošičku přehnal.
11.05.2026 23:15 Dá se na to koukat nespočtem optik, ty výchozí jsou ale nakonec dvě. Nová Niva není, což je škoda. Ta původní ale díky tomu znovu přežila svou smrt a v prodeji se dožije padesátin, což z ní udělá ještě větší legendu, než jakou je dnes.
11.05.2026 23:15 Popravdě řečeno mě dnes trochu mrzí, že jsem pro to stejně jako mnozí jiní zbytečně hledal pozitivní vysvětlení, protože se to dalo „rozmáznout” už dávno a možná tím ušetřit pár lidem trápení. Dnes to lze brát aspoň jako poučení do budoucna.
11.05.2026 23:15 „Automobilový průmysle, zmocnili se tě blbci,” chce se člověku prohlásit při ohlédnutí za vývojem postoje některých firem k elektrickým autům během několika málo let. Je samozřejmě pozitivní, že přicházejí k rozumu, jak ale mohly ještě před pár léty vážně plánovat takové nesmysly?
11.05.2026 14:45 Asi to není první auto, které vás napadne, když si budete chtít koupit něco z komunistické éry nejúspěšnější české automobilky, tím snáz se ale můžete dostat k mimořádnému kusu za dobré peníze. Dát něco takového dnes dohromady bude stát násobně víc, než na kolik vás vyjde tento exemplář.

