09.06.2026 14:30 Nevypadá vůbec špatně a jeho předobrazem se stalo nadšenými řidiči téměř univerzálně uctívané auto. Jenže novinka nekráčí v jeho stopách. Problémem tohoto stroje je technická podstata, která svými projevy způsobuje, že předem míjí naprostou většinu potenciálních kupců.
09.06.2026 14:30 Litovat je nebudeme, kdo má na opici za 70 milionů, musí mít i nějaký ten „milionek” na servis. Přesto je to soda. A ani se neptejte, co přijde po 31 tisících najetých kilometrech.
09.06.2026 14:30 Podnik nazvaný vzletně Metaplant byl původně zasvěcen pouze elektrickým autům, jak už to dnes z nových fabrik bývá. Nezájem o tato auta ale donutil Korejce zaměření fabriky změnit, teď z jejích linek sjíždí i spalovací modely.
09.06.2026 06:00 Tohle je zcela výjimečný kus automobilové historie, jehož osud je opravdu pohnutý. Do značné míry do něj promluvila ovlivnila druhá světová válka, nakonec se ovšem v bezpečí dostalo do USA. V srpnu budete mít možnost dostat jej zpátky do Evropy.
09.06.2026 06:00 Narazit na takové auto v prodeji, tím spíš po jediném majiteli, je krajně neobvyklé. A pokud patříte mezi ty, kteří u ojetiny větší váhu přikládají najetým kilometrům než časovému stáří, může to pro vás být skutečně nabídka snů.
08.06.2026 21:15 Tohle avízo působí velmi pozitivně, jako symbol návratu ke kořenům a projev úcty k tradicím. Subaru jako tato jsme milovali a vlastně pořád milujeme, v Evropě se ale už značka soustředí na jiné zákazníky než dřív.
08.06.2026 21:15 Někteří to vidí jako hrozbu, jiní jako cestu k poklidnějšímu životu. Realitou může být obojí, v každém případě je to cesta k vyšší efektivitě. Pro koho v prvé řadě, je k debatě, na obyčejné zaměstnance bychom ale nesázeli.
08.06.2026 21:15 Je to výjimečný artefakt, který dosud trávil čas ve stejně výjimečném prostředí. Skoro se divíme, že se jej někdo zbavuje, neboť jde o jeden pouhých 12 takových motorů, z nichž se většina nikdy nedostala do prodeje, ale děje se to. Takže kdo se plácne přes kapsu?
08.06.2026 21:15 Pokud chcete auto, se kterým bez starostí dojede opravdu daleko, potřebujete ideální kombinaci co nejmenší spotřeby a co největší zásobárny energie. „Moderna” v tomto selhává, klasika naopak. A současný Superb TDI je na tom v reálu ze všech aut nejlíp.
08.06.2026 12:46 Je třeba říci, že tohle auto nevypadá nezajímavě a k dispozici bude hned ve dvou provedeních lišících se primárně svou délkou. Navzdory jeho oficiálnímu označení nejde tak úplně o nové a už vůbec ne ruské auto, oněm Mercedesům se ale v mnohém dokáže rovnat za méně než polovinu peněz.
08.06.2026 12:46 Ani si netroufáme odhadovat, kolik tahle „vylomenina” stála, ale aby někdo za jednotky let najel s Rollsem takové kilometry… To jsme opravdu ještě neviděli. Auto je navíc zjevně spolehlivé bez ohledu na to, kam vyrazíte, majitel s ním zavítal i na Saharu nebo Sibiř a nikdy ho nenechalo na holičkách.
08.06.2026 12:46 Nová RS5 je zdrojem zklamání od svého odhalení a v tempu zatím nepolevuje. Audi se u ní ani neobtěžovalo smysluplně dodělat ovládání automatické převodovky, a tak „funguje” jako antiřidičská auta někdy před 20 lety. A pohled na ztvárnění digitální přístrojovky děsí jakbysmet.
08.06.2026 12:46 Na trhu s ojetinami lze někdy využít i toho, že preference Čechů jsou přece jen trochu jiné než zákazníků z velkých evropských zemí. A levně tak koupit auto, které by tu teoreticky mělo být drahé, neboť jeho ceny určuje hlavně nevalný zájem v okolních zemích.
07.06.2026 19:45 Na první pohled mu nic nechybí. Neotřelý vzhled kombinuje s extrémním výkonem a velmi přijatelnou hmotností, také další parametry mají úroveň. Na druhý pohled je ale třeba se ptát, zda je to všechno vůbec pravda. A na ten třetí: Kde chtějí autoři najít 99 kupců takového auta za víc než 50 milionů korun?
07.06.2026 19:45 Tohle a televize? Ve světě Bugatti věci vypadají „jinak” a televize zjevně není výjimkou. Také ovšem „jinak” stojí. A to si pište, že na ni nemáte, tedy pokud vám v garáži nestojí auto od Bugatti či něco velmi podobného.

